ZIELONA SZKOŁA - RYMANÓW ZDRÓJ


Zielona szkoła – to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Ma spełniać określone cele; dydaktyczno-wychowawcze i integracyjne. Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce, dlatego na początku roku szkolnego zorganizowaliśmy dla uczniów klas VI-VIII wyjazd na Zieloną Szkołę w Rymanowie Zdroju.

Większość uczestników po raz pierwszy w swoim życiu opuszczała swoich rodziców i dom rodzinny na całe 5 dni.

Rymanów Zdrój – to jeden z najbardziej malowniczych zakątków Polski. Uzdrowiskowy klimat, relaksująca bliskość lasów i gór, przepiękne krajobrazy. To właśnie w tej miejscowości grupa 35 uczniów spędziła pierwszy tydzień roku szkolnego. A spędzili go bardzo intensywnie.... Każdego dnia odbywały się wycieczki. Byliśmy w Fabryce Czekolady, Muzeum Podkarpackim w Krośnie, Magurskim Parku Narodowym, Muzeum Budownictwa Ludowego. Jedną z atrakcji był rejs statkiem po Solinie i spacer po Zaporze. Wieczorami uczniowie również nie próżnowali... W Domu Wczasów Dziecięcych – tam gdzie nocowaliśmy odbywały się różne konkursy – Karaoke, Randka w Ciemno. Każdego wieczoru również była dyskoteka. Uczniowie bardzo intensywnie spędzili kilka dni. Atrakcji było co nie miara. W drodze powrotnej już planowali, gdzie pojadą za rok....A zatem do następnego wyjazdu!!!!!