O PROJEKCIE PAH

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu Polskiej Akcji Humanitarnej - Szkoła Humanitarna. Szkoła Humanitarna to roczny projekt edukacyjny, który w roku szkolnym 2013/2014 jest elementem większego przedsięwzięcia realizowanego pod nazwą "Aktywne szkoły na rzecz globalnej odpowiedzialności".
Projekt ten zainteresował nas, ponieważ:

•  w ciekawy sposób uczy o wyzwaniach XXI wieku,
  • pozwala na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do życia w zglobalizowanym świecie,
  • pozwala stać się bardziej świadomymi i odpowiedzialnymi obywatelami świata,
  • uczy mądrze i skutecznie pomagać,
  • kształtuje u młodzieży postawę odpowiedzialności i solidarności z mieszkańcami krajów Południa.

W I semestrze roku szkolnego 2013/2014, w zakresie edukacji globalnej, zrealizowaliśmy projekt POMOC HUMANITARNA – JAK, GDZIE, KIEDY?

Zrealizowane działania w skrócie    TUTAJ

W II semestrze uczniowie realizować będą kolejny projekt oparty na programie Polskiej Akcji Humanitarnej ZaPLONuj zmiany i gotuj w sposób, który pomaga innym. Tym razem będzie to projekt związany z tematyką prawa i dostępności do żywności.

Zapraszamy (nie tylko uczniów) do zapoznania się z metodą PLON i wprowadzenia zmian w swojej kuchni. Zachęcamy do wypróbowania metody, po czym przekazanie innym - w ten sposób przyczynisz się do zapewnienia odpowiedniej ilości żywności wszystkim potrzebującym!