„na to mamy cztery ściany i sufit,

aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział” (a.1. sc.9.).


NARODOWE CZYTANIE - X EDYCJA


Za nami X edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, która co roku przypada na pierwszą sobotę września. Lekturą Polaków w 2021 roku był dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej". Do akcji, jak co roku przyłączyła się Nasz Szkoła.
Tradycyjnie patronat honorowy nad wydarzeniem objęła para prezydencka. Z tej okazji prezydent skierował list do zainteresowanych i biorących udział w czytaniu. Do uczestników wydarzenia w kazimierskiej bibliotece list od prezydenta odczytał zastępca burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Łukasz Maderak, który przybił pieczęć powstałą specjalnie na tą okazję na lekturze.
Naszą Szkołę reprezentowały cztery uczennice:
Klasa VIII:
- Julia Maderak,
- Aleksandra Styczeń
Klasa VII;
- Weronika Mendrych,
- Wiktoria Mazurek.