EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

 

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Aby uczcić ten dzień w naszej szkole, nauczycielki języka angielskiego przygotowały wydarzenie szkolne, w którym chętnie wzięli udział uczniowie klas IV -VIII. Jedyny wymóg, aby uczestniczyć w dobrej zabawie, to posiadanie telefonu z aplikacją do skanowania kodów QR.

Jak co roku obchody EDJ to przede wszystkim dobra zabawa, ale i odrobina konkurencji. Tak było i tym razem. Zadaniem uczniów było szukanie ukrytych kafelków z kodami QR, skanowanie i odczytywanie zakodowanych w nich informacji, uzupełnianie krzyżówki odnalezionymi informacjami i zapisanie powstałego hasła. Dla najlepszych, .....a może dla najszybszych 😊🏃‍♀️🏃🏃‍♂️ oczywiście nagroda.

I tu miły akcent - ponieważ w zabawie brało udział 7 klas, z każdej klasy została wyłoniona 1 zwycięska para.

Bawiąc się, uczniowie mogli znaleźć mnóstwo ciekawostek dotyczących różnych języków i krajów z których pochodzą. Jesteśmy przekonani, że o niektórych być może słyszeli, a niektóre mogły być dla nich nowe i zaskakujące. I to jest sedno tej zabawy, bowiem jednym z zasadniczych celów obchodów Dnia Języków jest podnoszenie świadomości w zakresie bogactwa i różnorodności językowej Europy, które należy pielęgnować i rozszerzać. Mamy nadzieję, że aktywności dzisiejszego dnia wpisują się w realizację tego przesłania.