ROK SZKOŁY W RUCHU

 

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu, mając na uwadze promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Do realizacji tych działań Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ośrodkiem Edukacji zorganizowało ogólnopolską akcję „Ćwiczyć każdy może".

Nasza szkoła zadeklarowała przystąpienie do akcji, a tym samym podjęcie zadań na rzecz aktywności fizycznej we wskazanych w regulaminie obszarach. Wśród nich znajdą się różnorodne akcje związane z aktywnością ruchową odbywającą się w szkole i poza nią.

Szkoła, która poprzez realizację zadań w istotny sposób przyczyni się do promowania w swoim środowisku aktywności fizycznej, otrzyma Tytuł Szkoły w Ruchu i pamiątkową tablicę „Szkoła w Ruchu".

  • Realizacja zadań z obszaru nr 1

Link do scenariusza lekcji: Gry i zabawy   TUTAJ

 

 Llink do scenariusza: Badminton    TUTAJ

  • Realizacja zadań z obszaru nr 7

03 marca odbyły się kolejne zajęcia, w ramach akcji "Szkoła w Ruchu".
Tym razem grupa uczniów szkoły podstawowej miała możliwość uczestniczenia w zajęciach zumby, uczniowie sami uczyli się kroków oglądając film wyświetlany za pomocą projektora.