SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. ks. ANDRZEJA BIERNACKIEGO
w WIELGUSIE

Logo v1

Facebook Logo (2019).png

ZACZAROWANY ŚWIAT BAJKI – WYCIECZKA DO PACANOWA

 

2709.2023r. grupy przedszkolne Pszczółki, Kaczuszki i Biedronki w ślad za Koziołkiem Matołkiem wybrały się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Tu na dzieci czekał ,,Bajkowy Świat” – magiczna kraina z interaktywną wystawą. Maluchy znalazły się we wspaniałej, bajkowej scenerii, z latającymi łabędziami, kaczką dziwaczką, śladami wielkoluda i mapą

bajkowych postaci. Za szybami pędzącego pociągu oglądały niezwykłe bajkowe miejsca – w wodzie, w kopalni, na lądzie, w kosmosie. Zaczarowany pociąg dojechał do Czarodziejskiego Ogrodu, gdzie pośród magicznych roślin dzieci szukały śpiącej Calineczki.

Następnie przez Zaczarowaną Bramę maluchy weszły do Skarbnicy Bajek – tajemniczego miejsca, gdzie w szklanych kulach można oglądać sceny z różnych baśni. Pośrednikami między światem bajek, a rzeczywistością byli bajkowi przewodnicy, którzy pobudzali wyobraźnię zadając pytania dot. znajomości bajek, baśni i legend.

Kolejnym punktem był pobyt w Małym Teatrze i obejrzenie spektaklu ,,Mała Syrenka”. Dzieci poznały zasady działania teatru lalkowego, uczestniczyły w krótkiej prelekcji oraz oglądały lalki i dowiedziały się, jak można je uruchomić. Następnie przyszła chwila na zabawy i piknik w parku wśród traw, altanek, postaci z bajek i baśni. Na koniec wszyscy zakupili pamiątki i szczęśliwi wrócili do domów.

rodo removebg previewadeklaracja dostępności

zamow1