SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. ks. ANDRZEJA BIERNACKIEGO
w WIELGUSIE

Logo v1

Facebook Logo (2019).png

ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

 

Jak co roku w naszej szkole zorganizowano ,,Święto Pieczonego Ziemniaka”.
Dwa tygodnie wcześniej ogłoszono konkurs plastyczny pt. ,,Cudaczek –Ziemniaczek”. Uczniowie z klas I-III mieli wykonać Cudaczka z ziemniaka. Podstawą był ziemniak, który ozdobiony bibułą, szmatkami, piórkami, kasztanami, wełną i innymi materiałami miał nadać zabawny kształt.

Wyobraźni i fantazji, jak co roku nie zabrakło. Wykonane prace ozdabiają szkolny hol, gdzie na przerwach są podziwiane przez wszystkich uczniów naszej szkoły.

Tegoroczne święto ziemniaka odbyło się 4 października. W tym święcie udział wzięli uczniowie klas I-III.
W tym samym czasie, gdy ognisko się paliło i piekły w nim ziemniaki, a dym i zapach ogniska roznosił się wokół, w szkolnej stołówce również piekły się ziemniaczki. Dzieciaki zebrały się na boisku szkolnym by uczestniczyć w zabawach z ziemniakiem w roli głównej.

Po krótkiej informacji o ziemniaku, jego zastosowaniu w naszym codziennym życiu, przeszliśmy do integracyjnych zabaw na świeżym powietrzu. Najpierw odbyła się zabawa ,,Sadzenie ziemniaków”, następnie skoki w workach i na koniec zabawa ,,Taczki”. Doping i radość była wielka, każdy chciał wykonać zadanie poprawnie i z wielkim zaangażowaniem.

Po skończonej zabawie nadszedł czas na kosztowanie tego niezapomnianego smaku pieczonego ziemniaka, prawie wszyscy prosili o dokładkę –po prostu pychota!

rodo removebg previewadeklaracja dostępności

zamow1