SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. ks. ANDRZEJA BIERNACKIEGO
w WIELGUSIE

Logo v1

Facebook Logo (2019).png

UROCZYŚCIE ŚLUBUJEMY

 

Uczniowie klas pierwszych SSP im. ks. Andrzeja Biernackiego w Wielgusie, dnia 13 października 2023 roku uroczyście ślubowali i zostali pasowani na uczniów klas pierwszych w obecności Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierzy Wielkiej Pana Adama Bodziocha, jego zastępcy Pana Łukasza Maderaka,

dyrekcji szkoły, księdza dziekana parafii Gorzków - Sławomira Sarek, nauczycieli, rodziców, dziadków, wychowawczyń - Pani Jolanty Krupy oraz Pani Janiny Musiał i całej społeczności szkolnej. Uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Głównym celem uroczystości było włączenie 31 uczniów klas pierwszych do społeczności uczniowskiej.

Uczniowie swój występ rozpoczęli "Polonezem". Pięknie śpiewali piosenki, recytowali wiersze. Po części artystycznej nastąpił moment pasowania na ucznia, którego dokonała Pani Dyrektor - Elżbieta Wojtasik, natomiast Pan Wicedyrektor Andrzej Kuliś uroczyście wręczył legitymacje szkolne i dyplomy. Po części oficjalnej składano życzenia i podziękowania, robiono wspólne pamiątkowe zdjęcia oraz wręczono upominki Pierwszakom. Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci, szczególnie naszym Pierwszoklasistom.

rodo removebg previewadeklaracja dostępności

zamow1