SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. ks. ANDRZEJA BIERNACKIEGO
w WIELGUSIE

Logo v1

Facebook Logo (2019).png

WYCIECZKA DO BOCHNI

 

23 października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na wyczekiwaną wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni.

Zwiedzanie najstarszej w Polsce zabytkowej kopalni rozpoczęliśmy od zjazdu górniczą windą do jej podziemi na poziom 223 metrów. Po przejściu trasy multimedialnej, uczniowie dowiedzieli się jak ważna była niegdyś sól i jak mocno jej wydobycie wpłynęło na rozwój Polski. Poznali też legendę o pierścieniu księżnej Kingi. Dużą atrakcją okazała się jazda podziemną kolejką i zabawy na placu zabaw.

Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i wzbogaceni o cenne informacje dotyczące pracy górników i znaczenia soli.

rodo removebg previewadeklaracja dostępności

zamow1