SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. ks. ANDRZEJA BIERNACKIEGO
w WIELGUSIE

Logo v1

Facebook Logo (2019).png

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

25 stycznia mieliśmy zaszczyt gościć w progach naszej szkoły babcie i dziadków dzieci z oddziałów przedszkolnych. Motywem przewodnim spotkania było hasło „HERBATKA u BABCI i DZIADKA”.

Uroczystość rozpoczęły przedszkolaki z oddziału trzy i czterolatków. Dla wielu z nich to pierwszy występ artystyczny, więc i emocje z nim związane były ogromne. „Motylki” śpiewały dla swoich dziadków piosenki, które urozmaicone zostały elementami ruchowymi, składały życzenia, recytowały wiersze oraz zatańczyły walczyka.

Po najmłodszych Milusińskich na scenę wkroczyły dzieci z oddziałów sześciolatków. „Biedroneczki ” i „Kaczuszki ”. W swoją prezentację oprócz wierszy i piosenek wplotły skecz, który rozbawił bardzo licznie zgromadzoną publiczność. Całość występu zakończyły życzenia na każdy dzień tygodnia oraz brawurowo zatańczona poleczka.

Wszyscy dziadkowie zostali obdarowani przez swoich wnuków własnoręcznie wykonanymi prezentami. Do uświetnienia uroczystości przyczyniła się również szkolna orkiestra, która zagrała dla wszystkich dziadków tradycyjne „Sto lat”, po czym dziadkowie zostali zaproszeni na tytułową herbatkę, dodatkowo okraszoną słodkościami.

Tę piękną uroczystość zakończyła zabawa taneczna wnuków ze swoimi dziadkami, do której przygrywała szkolna orkiestra.

Do miłego zobaczenia w Dniu Babci i Dziadka za rok !

rodo removebg previewadeklaracja dostępności

zamow1