SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. ks. ANDRZEJA BIERNACKIEGO
w WIELGUSIE

Logo v1

Facebook Logo (2019).png

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2024 C.D.


Wprawdzie DBI odbyło się już w lutym, ale w naszej szkole był ciąg dalszy. Otrzymaliśmy Zaświadczenie o udziale w obchodach DBI, ale także po raz pierwszy uczestniczyliśmy w w specjalnych webinarach Polskiego Centrum Safer Internet.

Uczniowie klasy I b brali udział w webinarze „Sieciaki – pięć zasad bezpieczeństwa”, na którym poznali Sieciakowe Zasady Bezpieczeństwa: - Chroń swoją prywatność - Mów, jeśli coś jest nie tak - Nie ufaj osobom poznanym w sieci - Szanuj innych w sieci - Korzystaj z Internetu z umiarem.

Natomiast uczniowie klasy II – „Sieciaki – Internet bez przesady”, które poświęcone były problemowi nadużywania ekranów. Dzieci poznały Sieciakowe Zasady Ekranowe i dowiedziały się jak dbać o cyfrową higienę i umiar w korzystaniu z sieci.

Obydwa webinary w ciekawy sposób poprowadził pan Łukasz Wojtasik.

rodo removebg previewadeklaracja dostępności

zamow1