ŚWIĘTO ZIEMNIAKA 

 

Tegoroczne ,,Święto Ziemniaka” mimo złych prognoz pogody udało nam się dziś - 9 października - zorganizować. Dzieciaki z klas I-III nie mogły się już doczekać, ponieważ jest to święto wpisane w naszą szkolną tradycję.

Pierwszą częścią naszego Święta Ziemniaka był dwa tygodnie wcześniej ogłoszony konkurs plastyczny ,,Ziemniaczek Cudaczek”. Oczywiście, jak co roku wyobraźni i fantazji nie zabrakło.

Wykonane prace ozdabiają szkolny hol, gdzie na przerwach są podziwiane przez uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły.

Drugą częścią były wesołe gry i zabawy na boisku szkolnym, oczywiście z ziemniakiem w roli głównej. Po krótkiej informacji o ziemniaku, jego zastosowaniu w naszym codziennym życiu przeszliśmy do integracyjnych zabaw na świeżym powietrzu. Najpierw odbyła się zabawa: sadzenie ziemniaków, następnie skoki w workach, woźnica, taczki i przenoszenie dużych kul na rolce papierowej. Każdy uczeń musiał niestety wykazać się sprytem i zwinnością. Doping i radość była wielka, każdy chciał wykonać zadanie poprawnie i z wielkim zaangażowaniem. Czas zabaw umilała nam wesoła muzyka.

Po skończonej zabawie nadszedł czas na kosztowanie pieczonych ziemniaków, wszyscy prosili o dokładkę –po prostu pychota!

Na podsumowanie naszego świętowania każdy uczestnik konkursu ,,Cudaczek Ziemniaczek” został nagrodzony słodkim lizakiem.

rodo removebg previewadeklaracja dostępności

     zamow1  fundusze