SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. ks. ANDRZEJA BIERNACKIEGO
w WIELGUSIE

Logo v1

Facebook Logo (2019).png

BOHATEROWIE ZIEMI KAZIMIERSKIEJ

 

W Samorządowej Szkole Podstawowej numer 3 imienia Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej odbył się konkurs historyczny pod nazwą „Bohaterowie Ziemi Kazimierskiej”. W wydarzeniu wzięło udział 20 uczniów, gotowych do rywalizacji i podjęcia wyzwania związanego z poznawaniem historii swojej ziemi.

Innowacyjny test wiedzy został stworzony w oparciu o prezentacje przygotowane przez Adama Bieniasa z Miejsko-Gminnej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kazimierzy Wielkiej. To właśnie te prezentacje stanowiły niezwykłą bazę wiedzy, która poddała uczestników konkursu różnorodnym i interesującym pytaniom, sprawdzając ich znajomość bohaterów Ziemi Kazimierskiej.

Całe wydarzenie było jednocześnie uroczystym zwieńczeniem ,,Roku Pamięci Bohaterów Ziemi Kazimierskiej", wydarzeniem, które na pewno przyczyniło się do poszerzenia wiedzy uczniów na temat lokalnych bohaterów.

Po zakończeniu testu historycznego, przyszedł czas na uhonorowanie zwycięzców.

Z dumą ogłaszamy, że dwie nasze uczennice – Weronika Bujak z kl. VII oraz Weronika Włusek z kl. VIII zostały laureatkami konkursu. Wręczenie nagród było miłym akcentem wydarzenia, a towarzyszył mu udział Burmistrza MiG Kazimierzy Wielkiej, Pana Adama Bodziocha, który osobiście wręczył nagrody zwycięzcom.

rodo removebg previewadeklaracja dostępności

zamow1