SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. ks. ANDRZEJA BIERNACKIEGO
w WIELGUSIE

Logo v1

Facebook Logo (2019).png

FINALIŚCI PRZEDMIOTOWYCH

KONKURSÓW WOJEWÓDZKICH

 

Nasi utalentowani uczniowie, zostali finalistami przedmiotowych konkursów dla szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.


W miesiącu marcu o tytuły laureatów starać się będą:
Szymon Filo ( kl.5b) z historii – opiekunka p. Dorota Kuliś
Krystian Marzec ( kl. 8 ) z matematyki – opiekunka p. Hanna Mazur

Życzymy im dalszych wspaniałych sukcesów ! Trzymamy kciuki !

A oto sylwetki naszych finalistów:
Szymon Filo, to tegoroczny najmłodszy finalista konkursu historycznego, wśród grona siódmo i ósmoklasistów. Chodzi do klasy piątej, a swą wiedzą wykracza poza program starszych klas. Szymon jest sympatycznym, spokojnym uczniem, spostrzegawczym i wnikliwie analizującym wszelkie informacje. Tak jak większość chłopców interesuje się piłką nożną, ogląda telewizję, zwłaszcza programy historyczne oraz popularnonaukowe np. Galileo. Marzeniem Szymona jest podróż do Włoch, kolebki cywilizacji Rzymskiej, gdzie mógłby na własne oczy zobaczyć cenne zabytki i miejsca. W wolnych chwilach czyta książki przygodowe i podróżnicze.

Krystian Marzec, oprócz dużej wiedzy matematycznej, interesuje się muzyką, gra na wielu instrumentach, ale najbardziej urzekła go trąbka. Dodatkowo uczęszcza do szkoły muzycznej w Koszycach. Swą grą uświetnia akademie szkolne czy występy artystyczne w Kazimierskim Ośrodku Kultury. W wolnym czasie ogląda kwizy wiedzowe, teleturnieje, dużą przyjemność sprawia mu jazda na rowerze, a zimą na łyżwach. W przyszłości myśli o karierze muzycznej.

rodo removebg previewadeklaracja dostępności

zamow1