SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. ks. ANDRZEJA BIERNACKIEGO
w WIELGUSIE

Logo v1

Facebook Logo (2019).png

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

CZYLI INNA LEKCJA GEOGRAFII


29 kwietnia 2024 roku naszą szkołę odwiedził podróżnik z grupy „Trzask”, który zabrał nas na wyprawę do pięknego afrykańskiego państwa – Kenii. „Podróż” była długa, ale bardzo ciekawa. Byliśmy w wielu różnorodnych miejscach.

A zaczęliśmy od Mombasy, gdzie zachwyciły nas piękne plaże Oceanu Indyjskiego. Kolejnym miejscem był park narodowy Masaj Mara, który umożliwił nam wzięcie udziału w safari. Dzięki tej przygodzie zobaczyliśmy piękno afrykańskiej sawanny. Spotkaliśmy lwy, słonie, żyrafy, bawoły, zebry – czyli prawie całą „wielką piątkę”.

Kenię zamieszkują Masajowie, o których dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek – o ich sposobie życia, wyglądzie, sposobie ubioru, a nawet tańca. Nie zabrakło też rekwizytów i pamiątek przywiezionych z Kenii, a które stały się dużą atrakcją spotkania.

Czekamy na kolejne spotkanie!

rodo removebg previewadeklaracja dostępności

zamow1