SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. ks. ANDRZEJA BIERNACKIEGO
w WIELGUSIE

Logo v1

Facebook Logo (2019).png

IDIOM OF THE WEEK

 

Idiomy to frazy, które zazwyczaj składają się z kilku wyrazów, a ich znaczenie jest inne niż wynikające z pojedynczych słów. Nauka idiomów w obcym języku wymaga ich zapamiętania, co może być trudne, ale jednocześnie zabawne.

Dosłowne tłumaczenia takich wyrażeń często prowadzą do komicznych rezultatów! (np. It’s raining cats and dogs – leje jak z cebra).

W mijającym miesiącu, dla uczniów klasy VB, został zorganizowany konkurs-zabawa „Idiom of the week”. Celem było zapoznanie uczniów z popularnymi idiomami angielskimi oraz rozwijanie umiejętności językowych.
Uczniowie mieli za zadanie zilustrować idiom (jeden na tydzień) w jego dosłownym tłumaczeniu, co miało pomóc w jego zapamiętaniu. Uczniowie z klas III-VIII przez cały tydzień głosowali na najlepszy obrazek. W każdy poniedziałek wyłaniano zwycięzcę tygodnia.

Tytuł ten zdobyły:
Alicja Kozińska, Weronika Zajma, Zuzanna Cieśla i Lena Gołda.

Planowano przeprowadzić jeszcze jeden, decydujący tydzień konkursu, który miał wyłonić ostatecznego zwycięzcę. Jednak, decyzją uczestników, tak się nie stało i nie została wybrana jedna osoba – dlatego mamy cztery zwyciężczynie.

Gratulacje dla dziewcząt!

rodo removebg previewadeklaracja dostępności

zamow1