SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - INDIE

3 marca 2023 r naszą szkołę odwiedził pan Maciej Kras-podróżnik grupy ,,Trzask”, który zabrał uczniów w podróż do Indii. To było ciekawa lekcja obrazująca szeroką wiedzę przyrodniczo-geograficzną, społeczno-kulturową oraz historyczną o odległej krainie Azji.

Uczniowie poznali zwyczaje i rytuały towarzyszące pochówkom ludzi nad świętą rzeką Hindusów – Gangesem. Poznali również ogromne znaczenie szczura w tradycji Indii. Uczestnicy spotkania mieli okazję wtopić się w tłumy przechodniów codziennie zalewających największe miasta Indii, odwiedzić duchową stolicę Indii – Waranasi, czy zobaczyć Złotą Świątynię Sikhów w Amritsarze. Była to również okazja do ujrzenia tej drugiej strony Indii przepełnionej nędzą i ubóstwem.

Wielką atrakcją spotkania okazały się rekwizyty przywiezione z Indii, a wśród nich piękne, indyjskie stroje, które można było przymierzyć, dzięki czemu uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi Hindusi!

To spotkanie było udane i na pewno pozostanie uczniom w pamięci na dłuższy czas.

Po klasach 0 – III odbyło się również spotkanie z uczniami klas IV – VIII.  Pan Maciej Kras zaprezentował równie ciekawą podróż po Indiach, wzbogacając ją o kolejne ciekawostki z życia miaszkańców tego kraju. Uczniowie byli bardzo zainteresowani opowieściami podróżnika dzięki nietypowym, pobudzającym wyobraźnie i pełnymi humoru sytuacjami będącymi nieodłącznymi elementami podróży. A wszystko zobrazowano dzięki prezentacji multimedialnej i rekwizytom.

Zapraszamy na kolejne tak niesamowite spotkania!