SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. ks. ANDRZEJA BIERNACKIEGO
w WIELGUSIE

Logo v1

Facebook Logo (2019).png

ZABAWA ANDRZEJKOWA

 

W czwartek, 30 listopada, w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Była to okazja do wspólnej zabawy, poznania tradycji i wróżb związanych z tym dniem.

Najmłodsi mogli spróbować swoich sił w wróżeniu z wosku. Powstałe po przelaniu roztopionego wosku przez dziurkę w kluczu kształty, były następnie interpretowane przez nauczycieli i dzieci.

Niektóre z nich przypominały zwierzęta, kwiaty, samochody, gwiazdy, a nawet serca.

Były też inne wróżby, takie jak ciasteczka z wróżbami, buty pod drzwiami, kolorowe karteczki z imionami i wiele innych. Dzieci z zaciekawieniem odkrywały, co wylosowały i co to może oznaczać. Poza wróżbami były oczywiście tańce, tańce, tańce….

W godzinach popołudniowych odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas IV-VIII. Była to impreza pełna muzyki, tańca i świetnej atmosfery. Starsi uczniowie też postawili na zabawy, np. gorące krzesła, w której trzeba było wykazać się zręcznością i refleksem, zabawa z balonami, gdzie na pierwsze miejsce wysuwał się spryt i praca zespołowa. Nie zabrakło też – można powiedzieć, że to już tradycja imprez szkolnych – Belgijki, która porwała wszystkich uczestników imprezy andrzejkowej.

To był dzień, który sprawił, że wszyscy poczuliśmy się jak dzieci, beztroscy i szczęśliwi.

rodo removebg previewadeklaracja dostępności

zamow1