DZIEŃ MATEMATYKI

12 marca to wyjątkowa data w kalendarzu nietypowych świąt. To właśnie tego dnia obchodzimy święto jednej z najbardziej złożonych dziedzin nauki, tj. matematyki. Matematyka to ulubiony przedmiot drugoklasistów.

W poniedziałek, dzieci uczęszczające do klasy 2A i 2B odłożyły na bok książki oraz zeszyty i w atrakcyjny, efektywny sposób pogłębiały swoje zainteresowania i zdolności matematyczne. W czasie tego dnia, uczniowie wykonywali zadania z elementami kodowania, rozwiązywali nietypowe zadania i zagadki matematyczne, uczestniczyli w tematycznych zabawach ruchowych, jak również grupowo mierzyli się z niełatwymi zadaniami matematycznymi. Pracowali na platformie edukacyjnej – Matematyczne ZOO.

Zajęcia przebiegały w wesołej atmosferze, a wszyscy uczniowie poradzili sobie wspaniale!