DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Każdego roku 17 marca świat staje się bardziej zielony. To wszystko za sprawą jednego z najbardziej rozpoznawalnych patronów Irlandii – świętego Patryka.

🍀 U nas, na korytarzach naszej szkoły, "zazieleniło się” już dzień wcześniej czyli 16 marca. Tego dnia, wszyscy – bez wyjątku, włączyli się w obchody Dnia Świętego Patryka.

☘️ Dekoracje, poprzebierani na wesoły zielony kolor uczniowie i nauczyciele oraz skoczna irlandzka muzyka podczas przerw, to nie wszystkie atrakcje tego dnia.
🍀 Każda przerwa to inna aktywność. Rzut monetą do garnca Leprikona, losowanie czterolistnej koniczynki, sesja zdjęciowa, szukanie ukrytego skarbu Leprachauna, Trivia Quiz i……. głosowanie na najpiękniejszy kapelusz Leprechaun’a (istne cudeńka!!!🤩🤩)
☘️ Nad wszystkimi atrakcjami czuwał dokuczliwy irlandzki skrzat Leprechaun, i choć niechętnie, to jednak trzeba przyznać, że dzielił się i nagradzał uczniów swoimi czekoladowymi skarbami, a tym którzy mu podpadli w jakiś szczególny sposób ”sprzedawał pinch’a”

🥳 ☘️🍀 ☘️ Dzień Świętego Patryka to irlandzkie święto narodowe. Tego dnia do Dublina zjeżdżają się tysiące turystów, by wspólnie z Irlandczykami hucznie obchodzić święto patrona. Celebracja tego dnia znana jest niemal na całym świecie i obchodzona w rożnych zakątkach globu. Także i my zapożyczyliśmy nieco tej tradycji i jak mawiają rdzenni mieszkańcy Zielonej Wyspy: „W Dzień Świętego Patryka wszyscy są Irlandczykami”. Takoż było i u nas - Było zielono, żywiołowo oraz radośnie, jak na święto irlandzkie przystało!!!!

Wyniki konkursów, dyplomy, nagrody przedstawimy niebawem.