22 KWIETNIA – DZIEŃ ZIEMI
Uczniowie klasy VI uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Listy do Ziemi – 2026”. „Listy do Ziemi” to inicjatywa rozwijająca świadomość ekologiczną oraz odpowiedzialność za środowisko. Uczniowie poprzez formę listów podejmowali temat relacji człowiek – przyroda, wskazując zagrożenia oraz konkretne działania na rzecz ochrony naszej planety.
Akcja ta polegała na wymianie prac pomiędzy losowo wybranymi szkołami, a w tym roku szkolnym przystąpiło do niej ponad 700 placówek.
Prace naszych uczniów pokazują wysoki poziom refleksji, wrażliwość oraz zrozumienie znaczenia naszych codziennych wyborów dla środowiska.































