SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. ks. ANDRZEJA BIERNACKIEGO
w WIELGUSIE

Logo v1

Facebook Logo (2019).png

 ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO

„Żyj smacznie i zdrowo” to program edukacyjny, który ma na celu propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej dobrych nawyków związanych z prawidłowym odżywianiem, w szczególności takich, jak przeciwdziałanie marnowaniu pożywienia, świadome dokonywanie zakupów spożywczych, prawidłowe przechowywanie produktów spożywczych, umiejętność komponowania smacznych i zdrowych posiłków oraz uświadomienie korzyści wynikających ze wspólnego spożywania posiłków.

Organizatorem programu jest marka WINIARY, a partnerem społecznym Federacja Polskich Banków Żywności.

W ramach programu uczniowie mogą wziąć udział w konkursie. Polega on na wykonaniu przez klasę pracy na temat: „Kampania społeczna programu „Żyj smacznie i zdrowo”, promująca zdrowe odżywianie, gotowanie oraz wspólne spożywanie posiłków”  oraz zgłoszeniu jej w jednej z trzech kategorii konkursowych: Plakat Społeczny, Film Społeczny lub Wydarzenie Społeczne. Ponadto każdy uczeń indywidualnie może brać udział w organizowanych konkursach na profilu Facebook.

 Na stronie internetowej programu: www.zyjsmacznieizdrowo.pl w dziale „Aktualności” są zamieszczane wszystkie informacje na temat wydarzeń związanych z programem. Dodatkowo, dietetyczka – Agnieszka oraz kucharz – Jerzy, na bieżąco udzielają odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące zdrowego odżywiania.  
      

rodo removebg previewadeklaracja dostępności

zamow1