SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. ks. ANDRZEJA BIERNACKIEGO
w WIELGUSIE

Logo v1

Facebook Logo (2019).png

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

 

Po raz drugi nasza szkoła przyłączyła się do akcji UNICEF „Wszystkie kolory świata” zorganizowanej na rzecz dzieci w Angoli. Wykonano gazetkę dotyczącą akcji oraz oplakatowano szkołę.
Na początku uczniowie zostali zapoznani z dokumentami projektu i obejrzeli zawartość płyty CD. Następnie wybrali kraj, z którego ma pochodzić wykonana przez nich laleczka. 

W projekcie wzięli uczniowie klas V - VI szkoły podstawowej, ale również chętni uczniowie gimnazjum. Na zajęciach komputerowych i zajęciach dodatkowych szukali informacji o kraju pochodzenia wymyślonej przez siebie lalki, zwyczajach panujących w tym kraju, strojach narodowych. Na lekcjach techniki i zajęciach dodatkowych wykonywali wymyślone przez siebie lalki. W akcję bardzo zaangażowali się uczniowie klas szóstych, a szczególnie Alicja Stępień, Zuzanna Dratwa, Natalia Galus, Gabriela Krupa, Magdalena Wiśniewska. W dniu 16 lutego 2017 r. na spotkaniu z rodzicami miała miejsce wystawa laleczek. Każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Angoli przekazując na ten cel darowiznę minimum 10 złotych. Naszą akcję wsparł, będąc z wizytą w naszej szkole, pan burmistrz Adam Bodzioch i jego zastępca pan Łukasz Maderak. W ten sposób zebrana, a następnie wpłacona na konto UNICEF została kwota 475 PLN.

Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie pomogło dzieciom w odległej Angoli.

rodo removebg previewadeklaracja dostępności

zamow1