PATRON SZKOŁY

Ksiądz Andrzej Biernacki urodził się 24.10.1932 roku w Chrząstowie – Parafia Podwyższenia Świętego Michała Archanioła w Koniecpolu.

W 1957 roku przyjął święcenia kapłańskie w Katedrze Kieleckiej z rąk Księdza Biskupa Czesława Kaczmarka.

Pierwszym etapem posługi młodego kapłana było Bukowno/ koło Olkusza. Spędził tam 7 lat.

Po siedmiu latach, wolą Księdza Biskupa Jana Jaroszewicza, przeniósł się do Parafii Chrystusa Króla- dzielnica Baranówek w Kielcach. Spędził tam 4 lata.

Następnie został mianowany dyrektorem ekonomicznym Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Posługa w seminarium trwała 6 lat.

W latach 1974-83 był dyrektorem w Domu Księży Emerytów w Kielcach.

1 lipca 1993 roku ówczesny biskup ksiądz Stanisław Szymecki podpisał nominację dla księdza Biernackiego na proboszcza parafii Gorzków. Pasterzował w Parafii Podwyższenia Świętej Małgorzaty w Gorzkowie przez 25 lat.

W 2007 roku obchodził 50 lecie kapłaństwa.

W 2008 roku ksiądz kanonik przyjął rezygnację z funkcji proboszcza i zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Kielcach.

Zmarł po ciężkiej chorobie 11. 11. 2013 roku.

OSTATNIA DROGA KSIĘDZA BIERNACKIEGO

W PIĄTĄ ROCZNICĘ ŚMIERCI