WARSZTATY EDUKACYJNE W UMIANOWICACH

14 listopada uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych przeprowadzonych w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach.

Podczas zajęć terenowych uczniowie poznali mieszkańców zagrody edukacyjnej oraz sokolarni.

Zobaczyli zabytkowy budynek stacyjki kolejki wąskotorowej. Z wieży ciśnień podziwiali piękne tereny śródlądowej delty rzeki Nidy.

W czasie zajęć warsztatowych prowadzonych przy wielkogabarytowym akwarium „Nidarium”, uczniowie poznali gatunki ryb żyjących w Nidzie. Zobaczyli żółwia błotnego oraz kumaka nizinnego. Rozpoznawali skały charakterystyczne dla Ponidzia: wapień, gips i less.

Na zakończenie zajęć uczniowie samodzielnie wykonali różne herbatki ziołowo – owocowe.