Z KINA NA... LOTNISKO

Dnia 24 XI uczniowie Naszej Szkoły udali się na wycieczkę do Krakowa.

Poranek rozpoczęli seansem w Multikinie i oglądali film „Kajtek Czarodziej”. Antek, czy też Kajtek, jak lubiła wołać na niego mama, jest uczniem szkoły podstawowej, który... Potrafi czarować. Tak przynajmniej mu się wydaje. Wyposażony w tę niesamowitą moc, przeżywa szereg przygód.

Jeśli wstęp do tego tekstu brzmi nad wyraz lakonicznie, to dlatego, że właśnie taki jest i scenariusz całego filmu, tylko z grubsza przypominającego ponadczasowe dzieło Janusza Korczaka. Kajtek ładuje się kilka razy w tarapaty - wcale nie zawsze ze swojej winy - wyrusza w komicznie krótką podróż, po czym film kończy się realizacją, że dorosłość to nie czary, a nauka i... Tyle.

Kolejnym punktem wycieczki było Lotnisko…..czyli zwiedzanie Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice.
Celem wycieczki było zapoznanie z pracą ludzi na lotnisku i jego funkcjonowaniem.

Plan wycieczki był bardzo atrakcyjny. Najpierw musieliśmy przejść przez odprawę bagażową i celną. Przechodziliśmy przez specjalne bramki, które potrafią wykryć wszystkie metalowe przedmioty i prześwietlić bagaż. Tu mieliśmy okazję dowiedzieć się, czego nie należy wnosić na pokład samolotu i co zrobić , aby odprawa odbyła się szybko i sprawnie.
Po zakończeniu odprawy poszliśmy na taras widokowy aby podziwiać nadlatujące lub odlatujące samoloty.

Wszyscy uczestnicy wycieczki zgodnie stwierdzili, że po takiej wycieczce swobodnie mogą poruszać się po wszystkich lotniskach świata.