MATEMATYCZNIE ZAKRĘCENI!

czyli obchody dnia matematyki w klasach I – III

Po raz kolejny w naszej szkole obchodzony był ,,Dzień Matematyki”. Uczniowie klasy III A i B zachęcili uczniów klas młodszych do udziału w święcie ,,królowej nauk”. Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka. Matematyki można nie lubić, ale nie da się bez niej żyć. Chcemy, czy nie chcemy, czy nam się to podoba, czy nie, matematykę spotykamy wszędzie.

Z tej okazji w klasach I-III przez cały dzień królowała MATEMATYKA – taka bez nudnych zadań, bez uczenia się na pamięć – za to pełna dobrej zabawy, kreatywnego myślenia i zdrowej rywalizacji. Dzieci miały do wyboru zadania z zakresu kodowania, mnożenia i dzielenia, dodawania i odejmowania, obliczeń zegarowych, kalendarzowych, i wielu innych związanych z geometrią.

Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości. Taka forma zajęć z pewnością będzie częściej gościła w naszej szkole.