OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" ma za zadanie promowanie znajomości przepisów dotyczących zapobiegania pożarom oraz rozwijanie umiejętności z zakresu ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Jest to inicjatywa skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży, mająca na celu edukację w zakresie postępowania w sytuacjach pożarowych, ratownictwie oraz ogólnych zasadach bezpieczeństwa. Dodatkowo, turniej promuje również historię i tradycje strażackiego ruchu.

W dniu 8 marca odbyły się Eliminacje Gminne w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Kazimierza Wielka. Ten etap tradycyjnie składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Uczestnicy rywalizowali w trzech różnych kategoriach wiekowych. Cieszymy się, że nasi przedstawiciele zaprezentowali się doskonale, a zwycięstwa odniosły następujące osoby:

1 miejsce - Kategoria klasy I-IV Julia Filo,
1 miejsce - Kategoria klasy IV-VIII Jakub Zdunek

Po udanym występie na Eliminacjach Gminnych, nasi reprezentanci mają teraz przed sobą kolejny ważny etap - Eliminacje Powiatowe. Życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy w rywalizacji!