ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Wielkanoc to wyjątkowe święto, które ma głębokie korzenie i stanowi istotny moment w życiu chrześcijańskim. Jednym z najpiękniejszych obrzędów tego czasu jest tradycyjne śniadanie, które poprzedzają wzajemne życzenia i dzielenie się jajkiem. Takie właśnie spotkanie odbyło się także u naszych przedszkolaczków, w dniu 27 marca, w atmosferze zbliżających się świąt.

Na stole pojawiły się klasyczne wielkanocne smakołyki - jajka, kiełbasa, babka, a dla każdego malucha czekoladowe jajeczka jako miła niespodzianka. Oprócz tego nie zabrakło też tradycyjnych symboli wielkanocnych oraz pięknych stroików z żonkili, bazi i bukszpanu, które symbolizują przebudzenie natury.

Śniadanie Wielkanocne w przedszkolu było nie tylko smacznym posiłkiem, ale także okazją do wspólnej zabawy i radości.