KONKURS WIEDZY

FOCUS ON THE USA

Napływają wieści z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zbludowicach, gdzie nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w V Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kulturze Stanów Zjednoczonych FOCUS ON THE USA, organizowanym przy współpracy z Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie.

Jest to wyjątkowa inicjatywa edukacyjna, która skupia się na pogłębianiu wiedzy o Stanach Zjednoczonych – ich kulturze, historii, geografii oraz - szczególnie w tej edycji - na polityce i prawie.

Rangę przedsięwzięcia podkreśliły przyznane Konkursowi patronaty honorowe - Wojewody Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Starosty Buskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Patronat medialny oraz opiekę medialną nad Konkursem sprawują Echo Dnia Świętokrzyskie, Portal Regionalny busko.com.pl.

17 kwietnia 2024 r. w siedzibie Organizatora Konkursu, tj. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach, o tytuł laureata walczyło 45 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe z całego województwa świętokrzyskiego. Finaliści zostali wyselekcjonowani w drodze dwuetapowych eliminacji spośród 164 zgłoszonych do udziału w Konkursie uczniów.

Wśród naszych uczniów, w tegorocznej edycji konkursu, szczególnie wyróżnili się Mateusz Percik (Kl. VIII), Weronika Włusek (Kl. VIII) oraz Wiktoria Gaik (Kl. VII), którzy dotarli aż do finału. Ich droga przez kolejne 3 etapy konkursu była wynikiem solidnej nauki i determinacji.

W finale zmierzyli się z trudnymi zadaniami pisemnymi oraz ustnymi, wykazując się nie tylko znajomością języka, ale także konsekwencją i zaangażowaniem. I choć nie znaleźli się w pierwszej trójce, to samo dotarcie do finału jest ogromnym osiągnięciem.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów i ich osiągnięć. Ich sukcesy niech będą inspiracją dla całej społeczności szkolnej, zachęcając innych do eksplorowania świata wiedzy i dążenia do własnych sukcesów.

Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!!!