SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. ks. ANDRZEJA BIERNACKIEGO
w WIELGUSIE

Logo v1

Facebook Logo (2019).png

SZKOŁA W WIELGUSIE

W PROGRAMIE   „SHUTTLE TIME"

 

Świętokrzyski Związek Badmintona od października 2013 roku realizuje długookresowy projekt wprowadzenia badmintona do szkół przy wsparciu Europejskiej Federacji Badmintona (Badminton Europe) i Polskiego Związku Badmintona. W tym celu wykorzystywany jest międzynarodowy program „Shuttle Time".

Wizją programu jest uczynienie z badmintona jednego z najbardziej popularnych sportów szkolnych. Program jest skierowany do dzieci w wieku 6-15 lat. Celem programu jest dostarczenie nauczycielom wychowania fizycznego konkretnej wiedzy, praktycznych umiejętności oraz przekonania w prowadzeniu zajęć badmintona dla dzieci.

„Shuttle Time" pomaga nauczycielom efektywnie planować i prowadzić w sposób bezpieczny, nowoczesny i zabawny zajęcia badmintona dla dzieci. Zajęcia w programie „Shuttle Time" zostały przetestowane z dziećmi w innych krajach i wszystkie schematy lekcyjne krok po kroku gwarantują sukces dla każdego dziecka. Podobne zajęcia zostały przeprowadzone w innych krajach, gdzie pomysł zyskał zwolenników.

24.01.2014r. nauczyciele: Andrzej Kuliś i Paweł Nowak uczestniczyli w kursie nauczycieli programu światowej federacji badmintona „Shuttle time".

 

21 maja 2014r. w ramach VI EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU dla WSZYSTKICH XX SPORTOWEGO TURNIEJU MIAST I GMIN 2014 w szkole w Wielgusie odbyły się rozgrywki badmintonowe.

rodo removebg previewadeklaracja dostępności

zamow1