SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. ks. ANDRZEJA BIERNACKIEGO
w WIELGUSIE

Logo v1

Facebook Logo (2019).png

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

 

Sport jest dla wszystkich - niezależnie od wieku, pochodzenia czy kondycji fizycznej! Dlatego to do wszystkich skierowany jest Europejski Tydzień Sportu – jedna z największych inicjatyw sportowych na świecie. Let's #BeActive! – Bądźmy aktywni!

Europejski Tydzień Sportu powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej, która chce w ten sposób promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie pod hasłem #BeActive. Celem jest uświadomienie wszystkim, jak ważny jest aktywny styl życia i skuteczne zachęcenie ich do aktywności fizycznej. Sport i aktywność fizyczna są ważnymi czynnikami wpływającymi na stan zdrowia i samopoczucie Europejczyków, a tymczasem poziom aktywności fizycznej w Europie nie wzrasta, a w niektórych krajach wręcz maleje. Europejski Tydzień Sportu jest wspólną reakcją na ten trend, a jednocześnie wezwaniem do działania.

Podczas tego tygodnia będzie można wziąć udział w takich zajęciach, jak treningi, zawody, mecze, spacery, wycieczki, i wiele, wiele innych. Będzie to doskonała okazja do odkrycia nowych dyscyplin sportowych i zadbania o zdrowszy styl życia oraz do dobrej zabawy!

W tym roku Tydzień Sportu w naszej szkole rozpoczęły przedszkolaki rozgrywając zawody międzyklasowe turnieju gier i zabaw. W kolejnych dniach uczniowie klas I - III  realizowali różne aktywności sportowe.

Na zakończenie „Europejskiego Tygodnia Sportu” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowych zawodach sportowych – sztafetowe biegi przełajowe. Po emocjonującej rywalizacji reprezentacja naszej szkoły zajęła trzecie miejsce zarówno w konkurencji dziewcząt jak i chłopców. Gratulujemy zawodnikom.

SPORT TO ZDROWIE!!!

rodo removebg previewadeklaracja dostępności

zamow1