POLSKA, MOJA OJCZYZNA...

Dnia 26 kwietnia 2024 r. w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia poświęcona ważnym wydarzeniom z przeszłości Polski. Uczniowie wzruszającymi wierszami  i pieśniami, przywołali pamięć o tych, którzy próbowali podjąć dzieło naprawy  państwa, uchwalając Konstytucje 3 Maja jak i tych, którzy z takim bohaterstwem i poświęceniem, z nadzieją i zapałem walczyli o życie i kształt naszej Ojczyzny – również dla nas.

Uczniowie zaprezentowali wzruszający montaż słowno – muzyczny, w którym przypomnieli dzieje Polaków oraz ofiarną walkę o tożsamość narodową. Podczas uroczystości nie zabrakło chwytających za serce wierszy i pieśni patriotycznych wykonanych przez utalentowanych solistów oraz chór szkolny, m. in. „Ojczyzno ma” wyk. Filip Nowak , „ Taki kraj” wyk. Natalia Kurpik,  „Witaj majowa jutrzenko”, „ Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” wyk. Wiktoria Baczyńska i Kewin Marzec, „Rogatywka” wyk. Dominic Thoilliez, „ Powrócisz tu” wyk. Maja Znaj.

Zgromadzeni wysłuchali ich z wielką uwagą i zainteresowaniem.

Na koniec głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Wojtasik i podziękowała wykonawcom akademii za piękny występ, jak również przypomniała wszystkim, że obchodzenie rocznic ważnych dla Polaków wydarzeń, takich jak uchwalenie Konstytucji 3 Maja, jest istotnym elementem wychowania patriotycznego. Uczy młodzież poszanowania dla tradycji, a przede wszystkim uświadamia, że patriotą jest się nie tylko od święta.