SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. ks. ANDRZEJA BIERNACKIEGO
w WIELGUSIE

Logo v1

Facebook Logo (2019).png

DZIEŃ ZIEMI


Co roku obchodzony jest pod innym hasłem. W 2024 roku brzmi ono „PLANETA KONTRA TWORZYWA SZTUCZNE”. Plastik, choć pożyteczny, stał się jednym z największych wyzwań dla naszej planety. Przewidywania mówią, że do 2050 roku w oceanach może być więcej plastiku niż ryb.

W tym dniu, uczniowie klas V-VIII zostali zapoznani z prezentacją „Ziemia kontra plastik” oraz obejrzeli film „Jesteśmy uzależnieni od plastiku”. Natomiast klasa IV wzięła udział w warsztatach edukacyjnych „Śmieci są cenne”.
Zajęcia były dla wszystkich okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety oraz okazją do przemyślenia własnych nawyków, by: segregowanie odpadów, czy eliminowanie plastiku stały się dla nas wszystkich codziennością.

Maluszki w przedszkolu też obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Celem zajęć było kształtowanie świadomości ekologicznej poprzez wspólne gry i zabawy. Dzieci w ciekawy sposób dowiedziały się m.in. jak dbać o naszą planetę oraz jak segregować śmieci.
Dzień obfitował w wiele atrakcji. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy małego ekologa.

Stan naszej planety jest w naszych rękach!

rodo removebg previewadeklaracja dostępności

zamow1