AKCJA "KREDKOBRANIE" ZAKOŃCZONA

Jak donoszą media, ogólnopolska akcja charytatywna „KREDKOBRANIE” - zorganizowana przez Fundację „Ignatianum” oraz Stowarzyszenie „Korzenie”, zakończyła się sukcesem. Celem akcji było wsparcie materiałami szkolnymi polskich uczniów mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

My, czyli Szkolne Koło Wolontariatu „Aniołek” wraz z uczniami, nauczycielami, rodzicami i pracownikami szkoły dołączyliśmy do tego pięknego przedsięwzięcia, zbierając przybory szkolne, materiały plastyczne, lektury szkolne, książki dla dzieci i młodzieży. Musimy przyznać, iż pomimo krótkiego czasu trwania całej akcji, udało nam się zebrać całkiem pokaźną ilość materiałów.

Wierzymy, że m.in. dzięki naszemu wsparciu, na twarzach dzieci z Kresów pojawi się nie tylko 100 uśmiechów („100 uśmiechów na stulecie” – pod takim hasłem prowadzona była inicjatywa), ale i dużo, dużo więcej.

Przekazujemy słowa podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Dziękujemy za wrażliwość i otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz ludzkiej solidarności.

„NIGDY NIE JEST TAK, ŻEBY CZŁOWIEK, CZYNIĄC DOBRZE DRUGIEMU, TYLKO SAM BYŁ DOBROCZYŃCĄ. JEST RÓWNOCZEŚNIE OBDAROWANY, OBDAROWANY TYM, CO TEN DRUGI PRZYJMUJE Z MIŁOŚCIĄ”.