DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Od kilkunastu lat, z inicjatywy Komisji Europejskiej, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu.

Wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W tym roku DBI przypadł na 6 lutego i stał się okazją do poruszenia na lekcjach informatyki tematu bezpieczeństwa on-line i skutecznej cyberochrony również w naszej szkole.
Ponadto, na nasze zaproszenie, do szkoły przybyli przedstawiciele Policji, którzy podczas spotkania z uczniami klas IV-VIII omówili zasady bezpiecznego i rozsądnego korzystania z zasobów internetowych. Uczniowie dowiedzieli się również jakie korzyści i zagrożenia niesie z sobą „bycie online”.

Drogi Rodzicu, Opiekunie…
Dowiedz się jak chronić swoje dziecko przed zagrożeniami w sieci oraz jak rozpoznać czy dziecko jest uzależnione od Internetu. Informacje te znajdziesz w załączonych zdjęciach.