SERCE ZA ODWAGĘ

Klasa IV wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Serce za Odwagę”, organizowanej przez Fundację Pamięci Narodów.

Włączając się w akcję, dzieci przygotowały kartki świąteczne, które trafią do Kombatantów II wojny światowej i żołnierzy Podziemia Niepodległościowego w Polsce i za granicą.

W trakcie godziny wychowawczej, pełni entuzjazmu i zaangażowania, uczniowie klasy IV tworzyli piękne, serdeczne kartki świąteczne. Inspiracją do tego działania był m.in. krótki filmik, który obrazował, jak ogromną radość kombatanci odczuwają, otrzymując świąteczne życzenia od najmłodszych. Po obejrzeniu wszyscy jednogłośnie stwierdzili - chcemy sprawić Im radość!

Ta akcja, to doskonała okazja do wyrażenia pamięci o tych, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę.