AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA

Uczniowie klasy IA i IB wraz z wychowawczyniami Janiną Musiał i Jolantą Krupa przystąpiły do Programu Edukacyjnego ,,Akademia Pszczoły Bohatera”, który jest organizowany przez Fundację Pszczoła Bohater. Program ten jest organizowany na terenie całej Polski wśród uczniów klas 1-3.

Celem programu jest zapoznanie uczniów klas 1-3 z ogromnym znaczeniem pszczół w ekosystemie jako naturalnych zapylaczy oraz ich miejscem w całym procesie zapylania drzew owocowych oraz warzyw w wyniku, którego możemy cieszyć się zdrowymi owocami i warzywami oraz przetworami, które stanowią nieodzowny element podstawowej diety człowieka.

Przystępując do programu Pani Dyrektor Elżbieta Wojtasik i Pan Wicedyrektor Andrzej Kuliś byli na spotkaniu inauguracyjnym w Sandomierzu, na którym zostali zapoznani z założeniami i celem programu. W prezencie od organizatorów przywieźli uczniom piękny Ul Edukacyjny, 12 tablic edukacyjnych do przeprowadzenia zajęć, strój pszczelarza, koszulki z logo, pyszne soki jabłkowe, chipsy jabłkowe bio oraz ulotki.