SAMORZĄDOWA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. ks. ANDRZEJA BIERNACKIEGO
w WIELGUSIE

Logo v1

Facebook Logo (2019).png

KAPSUŁA CZASU KLASY IV

 

Kapsuła czasu to pojemnik lub miejsce, w którym umieszcza się różne przedmioty bądź informacje przeznaczone dla przyszłych pokoleń, zwłaszcza archeologów, antropologów i historyków.

Klasa 4 stworzyła swoją własną kapsułę, w której umieściła listy z marzeniami, planami na przyszłość, zdjęciami i drobiazgami. Dzieciaki pisały o swoich zainteresowaniach, oczekiwaniach, obawach…..

To bardzo oryginalny i kreatywny sposób na przeniesienie odrobiny teraźniejszości do przyszłości.

Wszystkie te tajemnice zamknięto w Kapsule, która została zakopana!!! Wróci do dzieci (a może raczej młodzieży! 😊) w 2028 r., kiedy będą kończyć ósmą klasę. Jacy będziemy za pięć lat? Jak bardzo się zmienimy? Czy będziemy pamiętać o swoich rysunkach, skarbach z 2023 r.? Czym będziemy się wtedy najchętniej zajmować? Jak będziemy spędzać swój wolny czas? Czy nasze najlepsze koleżanki i nasi najlepsi koledzy nadal nimi będą? Jak zmienią się nasze marzenia? Czy świat będzie wtedy taki, jak wyobrażamy go sobie dzisiaj? Pytań jest wiele, a odpowiedź …..musimy na nią poczekać 5 lat.

Ciekawe, ile spełni się marzeń i zrealizuje planów…

rodo removebg previewadeklaracja dostępności

zamow1